Aquaclub.lt

Vilniaus akvariumininkų klubas
Dabar yra 2017.12.15, 15:17

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 7 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 2010.05.07, 10:53 
Klubas

Negaliu nepasigirti, jūs jau man dovanokit , bet aš per vieną 5 dienų kelionę išpildžiau net 2 savo svajones : pamačiau Drezdeną ir aplankiau Berlyno zoo. Tarp Drezdeno ir Berlyno dar aplankėm: Meiseną, Kionigštainą, Saksonijos Šveicariją ir Tropical island (100 km iki Berlyno). Lenkijoje ir Vokietijoje jau tikras pavasaris. Žydi kštonai, magnolijos, alyvos, vyšnios (kažkokios rožinės pilnavidurės). Va galite pasigrožėti nuotraukomis http://public.fotki.com/RamaZ/drezdenas-berlynas/ . Atrodo tiek daug fotografavau, bet pasirodo nuotraukų labai nedaug. Be to atminties kortelė baigėsi pačiu netinkamiausiu metu - Akvariume-terariume. Tikiuosi, kad greitu laiku gausiu nuotraukų iš kartu keliavusių, tai papildysiu.
Drezdenas paliko neišdildomą įspūdį - fantastiškai gražus atgimęs senamiestis (žinant, kad 90 proc. miesto buvo subombarduota irsudeginta 1945 metais). Drezdeno Nacionaliniame muziejuje laikomi pasauliniai neįkainuojami šedevrai. kai mes ten lankėmis buvo eksponuojamas Ticiano "Mergina apsirengusi baltai", matėm ir Siksto Madoną ir daug daug kitų šedevrų. Gaila, kad 3 muziejų kompleksui mums skyrė tik valandą laiko. To tikrai maža.
Saksonijos Šveicarija, tai smiltainio uolynas (kaip tik akvariumistams :lol: ). Mus užvežė į viršų ir paleido leistis žemyn, autobusas laukė kitoje Elbės pusėje. Šiaip tai aš žiauriai bijau aukščio :oops: :lol: , bet dėl kalnų kiekvieną kartą save nugaliu :lol: . Čia mano gydymosi būdas - bijai aukščio - keliauk į kalnus :mrgreen: :lol: . Taigi nuo viršaus teko nulipti 500 laiptelių ir dar ne mažiau kilometrą be laptų, bet tvarkingu keliuku - civilizuota iškyla gamtoje. Iš "Šveicarijos" važiavom į Kionigštaino pilį, kuri iškilusi ant 350 m aukščio smiltainio uolos. Karo metais joje buvo laikomi Drezdeno paveikslų galerijos eksponatai ir Saksonijos iždas.
Pakeliui iš Drezdeno į Berlyną aplankėm Tropical island. Tai puiki vieta ilsėtis šeimoms žiemą. Didžiulis stiklinis kupolas, o viduje baseinai, smėlio pliažai, gultai, o pačiame centre tropinis miškas. Pagal reklaminius vaizdelius, ten turėjo žydėt orchidėjos, deja, aš jų nemačiau. Užtat mačiau daug žydinčių įvairiaspalvių kinrožių. Ten laisvai skraidė kanarėlės, įvairios papūgos, fazanai, lakstė putpelės, kažkur klykavo povas, baseinėliuose (ne maudyklose) plaukiojo daug vėžlių. Vokiečiai ten ilsisi kartu su visomis šeimomis, pietauja tiesiog "pliažuose" - vaizdelis visai kaip Palangoje :lol: .
Berlyne nedidele grupele atsiskyrėm nuo likusių ir nusiboginom į Berlyno zoo. Metro - geras dalykas - 10 minučių ir tu beveik kitame miesto gale. Zoologijos sodas tikrai buvo vertas mano svajonės. Iš nuotraukų nepamatysit, bet ten milžiniški plotai, narvai ir voljerai erdvūs, gyvūnai "laimingi". Tik fotografuot buvo labai sunku, nes daugelis gyventojų už stiklo, o turistų daug, taigi daug ir atspindžių. Prasibastėm mes ten 4 valandas. Zoosode yra ir atskiras Akvariumas. Trijų aukštų pastatas, kuriame sutalpinti jūriniai ir gėlavandeniai akvariumai (pirmame aukšte), terariumai su smaugliais, gyvatėm, driežais ir varliagyviais (antras aukštas) ir insektariumas su įvairiais vabalais, skorpionais, tarakonais, skruzdėm ir oranžerija su drugiais. Dar zoologijos sode sužavėjo atskira patalpa naktiniams gyvūnams, ten gyveno lemūrai, mažos kengūros, visokios "žiurkės" ir panašūs gyviai, bei aišku, man labiausiai patinkantys,- šikšnosparniai. Labai įdomu buvo pamatyti kurmio urvų pjūvį ir juos pačius miegančius viename iš kambarių :).
Tiesa, Knutas nuvylė mano dukrą, nes jis visai nebe žavus meškiukas, o murzinas, susivėlęs dėdė :lol: :lol: :lol:
Berlyno mačiau labai mažai - tik Alexanderplatz ir Friedrychstrase - viskas kas yra nuotraukose :lol: :lol:
Kadangi kartą pavasarį jau pamačiau, tai dabar laukiu jo antrą kartą Lietuvoje. Va kaip man gerai :mrgreen:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 2010.05.07, 11:23 

Sveikam atradus gražą šalį. Teko ir man pasivažinėti savo transportu po šią šalį, tai galiu pasakyti, kad verta aplankyti tiek Nurbergo apylinkes su senovinėmis pilimis ir gražiu kraštovaizdžiu, tiek Hannover'io karališkuosius sodus bei šalia esantį kolekcinį augalų parką, taip pat aplankyti mažesnius miestelius, kur duodami riesen schnicel'iai, kurių netgi aš nesugebu per vakarą vienas įveikti. Jeigu patinka architektūra, tai nepamatyti Koeln'o katedros irgi būtų nuodėmė. Bremen'as taip pat pakankamai jaukus miestelis, nors jo vietinis kontingentas paliko ne kokį įspūdį (vokiečių nedaug). Bent jau prieš porą metų Berlynas buvo gausiai tvarkomas, tai įspūdingų vaizdų neteko pamatyti, daug labiau patiko mažesni miesteliai.
ps. labai rekomenduotina keliaujant po Vokietijos pietus užsukti į Šveicariją, bei Praha (bet tik ten, nes aplink tai kontingentas irgi specifinis).

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 2010.05.07, 23:22 

Miuncheno, nepamirškim Miuncheno! :razz:

Aš čia kelias pastabėles įkišiu, jei Ramunė nesupyks :razz: Pas mus magnolijos jau seniaiii nužydėję, o tos "vyšnios" greičiausiai yra migdolai. Tarp kitko, jie vaisių neveda:)
Tropical Islands, anot mano vyro, nevykęs darinys. Kažkada seniai seniai tam "pastate" buvo dirižablių gamykla, bet bankrutavo ir atvažiavo kinai (ar tai jiems giminingi....) ir va įrengė tuos tropikus. Bet kad labai nestrateginėj vietoj, plius vokiečių išpeiktas už triukšmą viduj. Ar tikrai taip triukšminga?

O šiaip tai kelionės labai pavydžiu, labai smagu, dar jei kompanija šauni.... sveikinu::

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 2010.05.08, 09:00 
Klubas

zirzyle, ar teko važiuot autobusu su 40 vaikų beveik visą parą??? :lol: :lol: :lol: Taigi, Tropical island triukšmu manęs nepribloškė, nes mano ausys jau buvo pripratę prie jo :lol: :lol: . Be to, aš važiavau kartu su sinusitu :twisted: , tai pliaže praleidau mažai laiko, o baščiausi po mišką . Ten čiūlbėjo kanarėlės, taigi triukšmo kaip ir negirdėjau. :lol: :lol:
Dėl vyšnių - migdolų tikrai nieko negaliu pasakyti. Iš arti mačiau tik vieną medį (jo nuotrauka iš 2 pusių yra įdėta), tai lapai buvo labai panašūs į mūsų vyšnių, o ir viena šakalė žydėjo baltai vyšniškai ne aš:: ne aš::

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 2010.08.05, 16:51 
Klubas

Žinau žinau :oops: .... sena tema, ale čia vis tiek nulis veiksmo, o man bile trigrašį įkišti. ne aš:: Puikiai pamenu, kuriuo laikotarpiu Ramunė važiavo į Vokietiją (ačiū už ataskaitą sveikinu:: ) Nuotraukoje (atrodo 33) tikrai gražus magnolijų medis, bent jau savo žlibom akim tiek įžiūriu. Miunchenas yra labai jau toli pietuose. Va netoli Saarbriuckeno jos tikrai dar žydėjo, tiesa jau į pabaigą, o juk Berlynas kur kas šiauriau. Visai įmanoma, kad žydėjo. ne aš::
Pavydžiu aš tau tos kelionės nors tu ką... :oops::

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 2010.08.05, 21:19 
Klubas

Ar tik neprasidėjo nostalgija vokiečiams? :mrgreen: :lol:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 2010.08.27, 14:34 
Klubas

Buvo ir gerų dalykų.... yes yes yes

Į viršų